مشخصات اصلی


قیمت: 10000 تومان

معرفی اجمالی محصول


نقد و بررسی
مشخصات فنی
فیلم محصول
پرسش و پاسخ

نقد و بررسیتاثیرات

تاتوره گیاه پرپشتی است که یک تا دو مترارتفاع دارد. تاتوره دارای برگ های بزرگ تخم مرغ شکل، گل های درشت سفید رنگ و میوه های تخم شکل خاردار است. برگ های خشک شده آن، قسمت بالایی گل و دانه های آن خاصیت دارویی دارند.


تاتوره بومی هند است. این گیاه در قسمت های معتدل هیمالایا و تپه های هند مرکزی و جنوبی می روید این گیاه در هند باستان شناخته شده بود و پزشکان هندی از آن به عنوان داروی سم زدا، استفراغ آور، هضم کننده و شفابخش استفاده می کردند در این دوران، دود ناشی از سوزاندن دانه های آن برای درمان آسم استفاده می شد.

خواص درمانی تاتوره

در کتاب های داروسازی انگلیس و آمریکا از برگ ها و دانه های خشک شده تاتوره به عنوان یک داروی ضدانقباض و تشنج برای حالت های وخیم آسم و سیاه سرفه نام برده شده است تاتوره برای اختلالات تشنجی مفید است و به خواب عمیق کمک می کند.

آسم

استشمام دود ناشی از سوزاندن برگ های تاتوره، برای آسم بسیار مفید است می توان برگ های آن را به صورت سیگار پیچید و از آن برای تسکین حملات آسم استفاده کرد.

مالاریا

میوه تاتوره درمان مناسبی برای انواع بلغمی مزاج و صفراوی تب مالاریا است. مقدار مورد نظر میوه تاتوره را در یک دیگ سفالی بریزید و خمیری از پارچه و سفال را به آن اضافه کنید آن را روی حرارت بگذارید تا مواد به حالت نیم سوز درآیند و ۱۲ گرم از یک ماده کیک مانند باقی بماند زمانی که ظرف سرد شد، میوه سوخته را جدا کنید، پودر کنید و درون یک بطری کوچک نگه دارید تا برای تب مالاریا از آن استفاده کنید.


اختلالات قلبی

این گیاه درمان خوبی برای مشکلات قلبی است. تاتوره برای تسکین دردهای قلبی، پریشانی، تپش قلب و اختلالات آئورتی مفید است.

گوش درد

برگ های این گیاه برای درمان گوش درد مناسب است ۱۲۵ گرم آب برگ های تاتوره و ۱۲۵ گرم روغن کنجد را در ظرفی از جنس قلع بجوشانید هفت برگ گیاه مامیران را به روغن کنجد آغشته کنید و کمی نمک روی آن بپاشید؛ پس از آن که نیمی از مایع بخار شد، برگ های مامیران را به آن اضافه کنید برگ ها باید تا جایی در مایع بجوشند که نیم سوز شوند.سپس مایع باقی مانده را با استفاده از یک پارچه درشت بافت، صاف کنید و در یک بطری نگه دارید چکاندن چند قطره از این روغن در گوش، به برطرف شدن گوش درد و بیماری های چرکی گوش کمک می کند.

ضعف جنسی

تاتوره برای ضعف جنسی مفید و ضعف کلی بدن است. دانه های ۱۵ میوه رسیده تاتوره را در بیاورید و به در ۸ کیلوگرم شیر گاو اضافه کنید و آنها را روی حرارت ملایم بجوشانید.سپس شیر را به روش معمول، به صورت کشک درآورید و صبح روز بعد، از آن کره بگیرید و این کره را در یک بطری با در گشاد نگه دارید.ماساژ دادن آلت تناسلی مردانه و ستون فقرات، نتیجه مطلوبی خواهد داشت. می توان از آن به عنوان یک داروی خوراکی نیز استفاده کرد. برای این منظور، می توانید ‌۴ دانه گیاه تاتوره را به همراه یک برگ فوفل مصرف کنید.استفاده داخلی و خارجی از این کره، راه خوبی برای بهبود سلامتی و قوای کلی بدن است.

طاسی سر

دانه های تاتوره، شیرین بیان، زعفران و سرشیر را در روغن نارگیل تا زمانی سرخ کنید که ماده جامد به صورت یک پودر سوخته درآید. مالیدن این روغن بر روی قسمت های طاس سر، رشد مو را تحریک می کند.از آنجایی که تاتوره سمی است، پس از دست زدن به آن، دست خود را کاملا بشویید.از تماس این ترکیب با پوست سر کودکان بپرهیزید.

مشکلات شیردهی

این گیاه برای کنترل شیر پستان ها بسیار مناسب است.در صورتی که مادر نوزاد خود را از دست داده باشد، جمع شدن شیر در پستان های مادر، مشکل به وجود می آورد و موجب درد شدیدی در سینه ها می شود در چنین مواردی، بستن برگ های گرم تاتوره بر روی پستان ها، به خشک شدن بدون درد و مشکل شیر کمک می کند.تنها با ۲ یا ۳ بار انجام این کار، نتیجه مطلوب حاصل خواهد شد.
هشدار: غلظت معمول تاتوره، ۲ دسی گرم می باشد. استفاده از آن در غلظت های بالا موجب آماس مردمک ها و خشک شدن دهان و گلو می شود.Image result for ‫تاتوره‬‎برچسب ها: تاتوره , خواص تاتوره , تاتوره چیست , تاتوره خشخاش , خرید تاتوره , فروش تاتوره , تاتوره ایرانی ,

مشخصات فنی


فیلم محصولپرسش و پاسخ


ارسال پرسش جدید

نام :
ایمیل :
متن :
کد امنیتی : ریست تصویر
محصولات مرتبط