مشخصات اصلی


قیمت: 17000 تومان

معرفی اجمالی محصول


نقد و بررسی
مشخصات فنی
فیلم محصول
پرسش و پاسخ

نقد و بررسی


ملیس گیاهی برای کاهش چربی‌های کبد

«بادرنجبویه»، گیاهی برای کاهش چربی‌های کبد شما و بهبود خواب و مغز و اعصاب


ملیس یا بادرنجبویه

در طب سنتی از گیاه بادرنجبویه، با نام گیاه ملیس یاد می‌شود و در بیشتر عطاری‌ها این گیاه با این نام شناخته‌شده و در مواردی ممکن است وقتی فردی گیاه بادرنجبویه را از عطار می‌خواهد او به اشتباه، گیاهی از گونه گل گاوزبان را به او بدهد درحالی‌که خواص این گیاه با بادرنجبویه یا همان ملیس متفاوت است.

«تاکید می‌شود هنگام تهیه این گیاه از عطاری‌ها حتماً از واژه ملیس به جای بادرنجبویه استفاده شود. این گیاه خواص متعددی دارد و یکی از کاربرهای آن رفع انسدادهای عروق داخل مغزی است و به گفته حکمای طب قدیم، مصرف این گیاه باعث بهبود جریان خون در مغز می‌شود که به تبع این خاصیت، توصیه می‌شود افرادی که در معرض کم‌حافظگی هستند یا مطالب را به‌خوبی به خاطر نمی‌آورند هفته‌ای ۲ بار دم‌نوش بادرنجبویه (ملیس) را تهیه کنند و هر بار یک تا دو مرتبه در روز آن را بنوشند.»
دکتر لیلا شیربیگی در ادامه گفت: «طریقه مصرف این گیاه همانند چای است و می‌توان آن را مانند چای دم و روزی ۲-۱ فنجان از آن جایگزین چای کرد. مصرف طولانی‌مدت این گیاه، هیچ گونه سمیتی ندارد و می‌تواند تأثیر خوبی روی سلامت و شادابی داشته باشد. برای این منظور می‌توان هر بار یک قاشق غذاخوری از برگ ملیس (۵ گرم برگ خشک) را با یک لیوان آب جوش مخلوط و آن را به مدت ۱۵-۱۰ دقیقه دم و سپس صاف کرد و نوشید.»برچسب ها: خرید ملیس , خرید ملیسا , خرید ملیسا افیسینالیس , ملیس بادرنجبویه , بادرنجبویه اصلی , خرید بادرنجبویه اصل , بادرنوبه اصلی , خرید چای بادرنجبویه , عطرانی ,

مشخصات فنی


فیلم محصولپرسش و پاسخ


ارسال پرسش جدید

نام :
ایمیل :
متن :
کد امنیتی : ریست تصویر
محصولات مرتبط