تماس با ما 09036552500 فرفیون سم کشنده گاو
خواص درمانی گیاه فرفیون :

دارای طبیعت خیلی گرم و خیلی خشک است، اگر مقدار کمی از آن خورده شود، تب بر، کرم کش، ضد انگل است. خون را تصفیه می کند و برای کسانی که بدنشان زیاد جوش می زند مفید است. در موارد ابتلا به بیماری ترس از آب یا هاری که آن را هایدروفوبیا گویند، مفید است.

خشک آن را با برنج تخمیر شده مصرف کنید. تازه آن را بکوبید و بر محل عقرب گزیدگی بگذارید، زهر عقرب را خنثی و درد را ساکت می کند. برای رفع خارش و جوش و کرک، گیاه فرفیون را بجوشانید و از آب آن برای شست و شو مصرف کنید. اگر تخم فرفیون را مخلوط با فلفل بو داده خورده شود برای بیماری وبا مفید است. روغن حاصل از تخم فرفیون مسهل است و آب جوشانده ریشه آن ضد انگل است.
شیره فرفیون :

خوردن یک تا دو قطره از آن مسهل خوبی برای بلغم و زردآب است، مسهلی قوی برای دفع اخلاط مختلف بدن و باز کننده ی دهانه رگ های بدن می باشد و در بعضی از ناراحتی هایی که احتیاج به باز شدن بعضی یا کلیه رگ های بدن هست مصرف می شود. اگر آن را بر روی زخم گزیدگی سگ هار و جانوران سمی ضماد کنید، اثر سم را دفع می کند و اگر روی جوش های برجسته زگیل دایم بگذارید که به اتنهای آن نفوذ کند، باعث بهبود آن می شود، این عمل در تعدادی از زگیل ها موثر است و در بعضی بی اثر است.

آن را با روغن زیتون مخلوط کرده و برای درمان لقوه (فلج صورت)، فلج، سستی اعضا و دردهای اعصاب و مفاصل ضماد کنید. برای تسکین از ضربه خوردگی و کوفتگی آن را با تریاک مخلوط کرده و بر موضع بمالید. یک تا دو دسی گرم از آن را به صورت شیاف استعمال کنید، برای بند آوردن ترشحات مفرط عادت ماهیانه نافع است ولی اگر ایجاد سوزش کرد با روغن گل سرخ چرب کنید.

اگر گرد آن را با عسل ناب مخلوط کنید و به چشم بکشید، از توسعه آب مروارید جلوگیری می کند، مالیدن آن بر روی تاول برای درمان آن مفید است. اگر روی زخمی که گوشت اضافه آورده است بمالید، آن را زایل می کند. برای رفع ریزش اشک و قرمزی چشم و پاک کردن بینی آن را با آب چغندر مخلوط کرده و در بینی بریزید.
تذکر :

اگر روی استخوان مالیده شود، استخوان پوسته می اندازد و زخم می شود، خوردن آن برای افراد گرم مزاج مضر است، خاصیت سوزانندگی، خارش شدید و تحریکی دارد.