مشخصات اصلی


قیمت: 15000 تومان

معرفی اجمالی محصول


نقد و بررسی
مشخصات فنی
فیلم محصول
پرسش و پاسخ

نقد و بررسی
سعد هندی با سعد کوفی متفاوت می باشد. سعد کوفی گرد است و سعد هندی دراز و سبک تر و بدون خاک می باشد.طبق رأی حکمای طب سنتی خشک و نسبتاً گرم است

در صورت مصرف سعد عفونت های داخلی مرتفع شده و نفخ دستگاه گوارش را دفع و دهان را خوشبو و رنگ رخسار را نیکو و معده را تقویت می کند و تقویت کننده معده خوبی است.

بیخ یا به اصطلاح فنی غدۀ زیر زمینی گیاهی است که گونه های مختلف آن را به فارسی به طور کلی « جگن » می نامند. غدّه یا ریشۀ متورم آن را که در بعضی گونه ها معطر و خوشبو و در برخی گونه ها شیرین و خوردنی است و مصرف دارویی دارد در کتب قدیم با نامهای « سُعد» و « سُعد کوفی»،« صباح الخیر»، « مشک زمین » و « حب الزلم» و نوعی از آن نیز « سعد هندی» نامبرده می شود

نسخه ای مجرب جهت تقویت حافظه

۱۰گرم برگ سنا، ۱۰گرم سعد کوفی یا سعد هندی، ۱۰گرم مرمکی، ۲/۵گرم زعفران، ۵گرم کندر خوراکی و ۱۰گرم فلفل سفید را کوبیده در یک کیلو عسل بریزید. این معجون را دو هفته در فضای تاریک قرار دهید و سپس روزانه به مدت هفت تا ۱۴ روز یک قاشق چایخوری صبح و یک قاشق چایخوری شب از آن میل کنید.

cyperus_longus-سعد-کوفی-359x190

اگر از جوشاندۀ آن به صورت قطره در گوش چکانیده شود برای رفع سنگینی شنوایی مفید است . اگر دندانها و لثه ها را با گرد آن بشویند و مالش دهند برای خوشبویی دهان و تقویت دندانها و لثه ها و سفت کردن لثه ها مفید می باشد . اگر گرد آن را داخل صابون کنند صابون بسیار معطر و خوشبو میشود.پاشیدن گرد سعد روی زخمهای کهنه برای رویانیدن گوشت مفید است . اگر ۳۰ گرم سعد را در ۴۵۰ گرم سرکه رقیق جوشانیده باشند خوردن آن به تدریج ظرف ۴-۳ روز که هر بار ۳۰ گرم خورده شود برای دفع اقسام کرم معده کرم کدو مفید و موثر است . اسراف در خوردن و یا خوردن آن به طور مداوم مضّر است و موجب ایجاد اختلال درخون می شود.
برچسب ها: سعد هندی , خرید سعد هندی , سعد اصلی , سعد , عطاری اینترنتی , سعد کوفی , سعد هندی عکس ,

مشخصات فنی


فیلم محصولپرسش و پاسخ


ارسال پرسش جدید

نام :
ایمیل :
متن :
کد امنیتی : ریست تصویر
محصولات مرتبط